tarihçe (özel eğitim)

         Özel Yeni Berfin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2010 yılında özel eğitime ihtiyaç duyan çocuk ve gençlerimize yönelik eğitim ve öğretim vermek amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda 300 öğrenci kapasiteli Yeni Berfin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2010 yılında kapılarını eğitim ve öğretime açmıştır. Kurumumuz 2000 m² alan üzerinde son deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiş olup toplam 1450 m² kapalı alan ile 3 kattan oluşmaktadır. Teknik altyapı tüm ihtiyaçlar öngörülerek hazırlanmış, geniş bahçe ve oyun alanı, jeneratör, engelli kullanımına uygun asansör sistemi, yangın merdiveni ve acil çıkış kapıları gibi ayrıntılar ile yapı tamamlanmıştır. Destek Eğitim Programlarından;

- Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programı

- Bedensel Engelliler Destek Eğitim Programı

- İşitme Engelliler Destek Eğitim Programı

- Özel Öğrenme Güçlüğü Engelliler Destek Eğitim Programı

programları çerçevesinde engelli çocuklarımız ve gençlerimize hizmet sunmaktadır.

             MİSYONUMUZ

     Şırnak İlinde, T.C Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; yasa ve diğer mevzuatın uygulanması konusunda;

Engelli çocuğu olan ailelerimizin kaygılarını en aza indirerek, çocuğun aile ve toplum içerisinde yük olmaktan çıkıp, kendi kendine yeten bir birey haline gelmesini sağlamak en büyük hedefimizdir. 

             VİZYONUMUZ

  Çocuklarımızın layık olduğu eğitim-öğretim hizmetini çağdaş fiziki alanlarda gönülden gelerek, sevgi ve güleryüzle sunan güçlü bir eğitim kadrosuyla çalışmak, bizlerle aynı alanı paylaşan meslektaşlarımızı bilinçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacı ile örnek bir eğitim kurumu oluşturmak, sevgi, hoşgörü ve kabulü ön planda tutarak üstün hizmet modeli kalitesi oluşturarak, ülkemiz engelli bireylerine hizmet etmek.

İDARi yönetim

 • Rıza ediş

   

  Default user icon

  KURUCU

  1980 Hakkari-Çukurca doğumlu. 2010 yılında Şırnak Merkez'de Özel Yeni Berfin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurdu ve bu tarihten itibaren halen kurum kuruculuğu görevini devam ettirmektedir.

   

 • FEVZİ BATUR
  Default user icon

  KURUM MÜDÜRÜ

  1983 Siirt-Eruh doğumlu. 2006 yılı Atatürk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinden mezun oldu.2010 yılına kadar çeşitli okullarda Sınıf Öğretmeni olarak görev yaptı. 2010 yılında M.E.B'ın Sertifika programına katılarak kurumumuzda Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. 2016 da Atatürk Üniversitesi A.O.F Sosyal Hizmetler Lisans Programından mezun oldu.2018 yılından itibaren kurumumuzda Kurum Müdürü ve Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.