BAŞARININ HİKAYESİ

Başarı sözcüğü size neyi çağrıştırıyor? Çocuğum başarılı olacak diye hayal eden anne ve babalar; sizler için başarı ne anlama geliyor? Kajin’in hayatında başarı desteksiz oturabilmektir, kendi elleriyle su içebilmektir, kaşık kullanarak katı gıdalar tüketebilmektir...

  Çoğumuz için rahatlıkla öğrendiğimiz ve yapabildiğimiz bu beceriler engelli bireylerimiz için bir başarıdır. Kajin’e 1991 yılında Serebral Palsi teşhisi konulduğunda bu becerileri bağımsız yapabilmesi bir mucizeydi. Fakat doğru standartlarda doğru eğitimle bu mucize başarıya dönüştü. Bizler de bu amaçla güne başlayıp engelli bireylerimizin hayatlarına başarı kavramını getirmek için çaba gösteriyoruz.

  Başarı bizim çocuklarımız için başarı, desteksiz yürüyebilmek, takılmadan konuşabilmek, harfleri karıştırmadan okuyabilmektir. Bağımsız davranabilmek, göz teması kurabilmek ve kendisini ifade edebilmektir. Her engelli birey ve ailesinin kendisine özel başarı öyküsünü yazmasında yardımcı olmayı hedef belirledik.

   2010 yılından bu yana tüm engel gruplarına özel eğitim ve rehabilitasyon desteği sunarak 200'ün üzerinde engelli birey ve 250 engelli birey yakınına hakettikleri hizmeti sunmaya ve hayatlarında farklılık yaratmaya çalışıyoruz.

  Engelli bireylerimize olması gereken standartlarda hizmet sunmak için alanında 12 eğitim personelinden oluşan toplam 23 YENİ BERFİN çalışanı, her gün engelli bireylerimizin hayatlarına dokunarak onların yanında olmaya devam ediyor.

KÜTÜPHANEYE YAZIN

Lütfen isminizi kutucuğa eksiksiz olarak yazınız

Lütfen mesajınızı aşağıdaki kutucuga yazınız...